محل تبلیغات شما

أَ إِذا كُنَّا عِظاماً نَخِرَه یً» نازعات/11)

وقتی ما استخوانهای پوسیده شدیم دومرتبه زنده می شویم؟ ! قالُوا تِلْكَ إِذاً كَرَّه یٌ خاسِرَه یٌ فَإِنَّما هِیَ زَجْرَه یٌ واحِدَه یٌ فَإِذا هُمْ بِالسَّاهِرَه یِ» نازعات/14- 12) پیدایش قیامت به واسطه یك صدای مهیب است. با یك صدا و صیحه همگی زنده می شوید. با یك صوری كه دمیده می شود همگی زنده می شوید، ناگهان همه مردم در یك جایی قرار می گیرند. ساهِرَه یِ» سرزمینی است كه خواب به چشم كسی نمی رود. برای همه سحر است. اینها برای خدا كاری ندارد. شخصی به من گفت: شنیده ای كه موبایل (تلفن همراه) آمده است؟ ! گفتم: بله. خودم هم دارم. گفت: ببین قدرت علم روز را، با آن طرف دنیا می توان صحبت كرد. از اینها گذشته تا چندسال دیگر، علم به جایی می رسد كه حتی تصویر

كسی كه با او صحبت می شود بر روی صفحه ظاهر می شود. به او گفتم: قرآن بالاتر از اینها را می گوید. می فرماید: حضرت سلیمان (ع) یك وزیر داشت. به آن حضرت گفت: اگر چشمت را روی هم بگذاری خود بلقیس را با كاخش می آورم. نه صدا و نه تصویر، بلكه خودش را. تازه وزیر حضرت سلیمان (ع) مقداری از علم كتاب را می دانست. قالَ الَّذی عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْكِتابِ» نمل/40) آنوقت: وَ مَنْ عِنْدَهُ عِلْمُ الْكِتابِ» رعد/43) به پیغمبر (ص) می گوید: اگر كفار تو را قبول ندارند غصه نخور، همین كه خدا تو را قبول دارد و كسی تو را قبول دارد كه علم من الكتاب دارد، تو را بس است (در روایت آمده كه او علی (ع) است) وزیر سلیمان بخشی از علم را داشت و چنان قدرتی داشت، امام صادق (ع) انگشتانش را باز كرد و به سینه اش اشاره فرمود: به خدا قسم علم كتاب ما هستیم. وقتی بنده خدا این كار را می كند، خدا هم می تواند با یك دمیدن انسان را زنده كند. 4- ماجرای حضرت موسی و چگونگی برخوردش با فرعون هَلْ أَتاكَ حَدیثُ مُوسی» نازعات/15) می خواهی قصه موسی (ع) را برایت بگویم.

تفسیر سوره نازعات(۳)

تفسیر سوره نازعات(۲)

تفسیر سوره نازعات (1)

كه ,یك ,علم ,خدا ,ع ,حضرت ,تو را ,زنده می ,می شود ,را قبول ,را می

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بازار بورس و فرابورس